Projektowanie

Światło to nasz naturalny towarzysz w codziennym życiu. Człowiek od zarania zastanawiał się, jak skutecznie oświetlić swoje miejsce zamieszkania i pracy. Światło miało i ma za zadanie w sposób jak najbardziej efektywny asystować człowiekowi w podejmowanej przez niego działalności. Powinno umożliwić prawidłowe i, co ważne, zdrowe funkcjonowanie o różnych porach dnia i roku. Jak w każdej innej sferze ludzkiej wytwórczości, podobnie i w rozwoju technik oświetleniowych zagadnienia funkcjonalności i estetyki stanowią nierozerwalny tandem. Dlatego projektowanie oświetlenia to dziedzina, która zyskuje miano autonomicznej, ponieważ ma ogromne znaczenie dla naszego życia.

XXI wiek otworzył nowe możliwości przed branżą oświetleniową. Iluminacje podkreślają nie tylko obiekty historyczne i reprezentacyjne. Światło podbija przestrzeń. Jego niebagatelne znaczenie uwzględnia się przy tworzeniu koncepcji nowych obiektów w przestrzeni publicznej, jak i modernizowaniu już istniejących. Na co dzień architekci, urbaniści, inwestorzy, projektanci wnętrz zapraszają do współpracy specjalistów od oświetlenia. Bo wiedzą, że światło nie jest zwyczajnym dodatkiem, a równoprawnym elementem architektury – tej w skali makro, jak mosty, parki czy budynki użyteczności publicznej, czy także tej w skali mikro, jak domy, ogrody i wnętrza prywatne. Współpracując przy modelowaniu przestrzeni biurowej, usługowej czy mieszkalnej tworzą nową jakość, dobierając najbardziej optymalne rozwiązania oświetleniowe.

XXI wiek dał również doskonałe narzędzia do samego projektowania. Dziś, wykorzystując informacje o współczynnikach odbicia różnych materiałów i ich kolorystyce, można stworzyć symulacje oświetlenia doskonale oddające rzeczywiste warunki. Wstępne założenia pozwalają obliczyć prawidłowe natężenie światła. W razie niedostatecznej ilości informacji o przestrzeni, w której ma znaleźć się projektowane oświetlenie, wykonujemy stosowne pomiary. Wszystko po to, by uniknąć obłędów w przygotowywanych wizualizacjach.

Z przyjemnością więc organizujemy spotkania z inwestorami zainteresowanymi stworzeniem profesjonalnej wizualizacji, które mają pomóc w podjęciu decyzji w kwestii doboru odpowiednich rozwiązań. Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że właściwe oświetlenie ma podstawowe znaczenie dla efektywności pracy, a także budowania atmosfery komfortu. Zapraszamy do skorzystania z porad naszych specjalistów i usług działu projektowego Spotline.

Powierzając nam stworzenie koncepcji oświetlenia, możecie być pewni, że projekt zostanie wykonany zgodnie z nowoczesnymi trendami w energooszczędności. To możliwe dzięki zastosowaniu technologii LED SMD, RGB oraz POWER LED – szeroka oferta opraw ledowych pozwala na stworzenie zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków wielu scen świetlnych zmieniających charakter pomieszczeń, akcentujących pożądane elementy, a dzięki oprawom RGB wzbogacających kolorystykę wnętrz.

Projekty opracowujemy według kolejności zgłoszeń. Termin wykonania ustalany jest indywidualnie po zapoznaniu się z materiałami dostarczonymi przez inwestora.

Spotline - technika świetlna - Wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: Velum Marketing

do góry