Taśmy ledowe w nowoczesnych wnętrzach.

Początkowo stosowane głównie w oświetleniu przemysłowym, coraz częściej i liczniej pojawiają w naszych domach ...
Zobacz więcej....

Jaki wybrać rodzaj oświetlenia szynowego?

Oświetlenie wewnętrzne to nie tylko lampy wiszące i kinkiety. To także zestawy szynowe różnego rodzaju. Reflektorki z możliwością regulacji ustawienia to od lat dobrze znany i chętnie stosowany rodzaj oświetlenia.
Zobacz więcej....

Oświetlenie do łazienki od Spotline

Każda łazienka powinna być dobrze oświetlona. Bardzo ważne są tutaj względy funkcjonalne, jednak niekiedy w grę może wchodzić także wystrój łazienki.
Zobacz więcej....

Designerskie lampy ogrodowe BENDO od SPOTLINE - nowość 2017

Jak prawidłowo oświetlić ogród? Szukasz użytecznych porad dotyczących aranżacji oświetlenia w ogrodzie?
Zobacz więcej....

Nowoczesne oświetlenie do salonu – Soberbia od Spotline

Nowoczesne oświetlenie do salonu jest dziś jednym z najważniejszych elementów aranżacyjnych wnętrz, który uwypukla charakter i styl pomieszczenia. Jakie lampy wybrać do nowoczesnego salonu?
Zobacz więcej....

Medo od Spotline to idealne oświetlenie do biura!

Jak wybrać oświetlenie do biura? Z pomocą przychodzi firma Spotline, której kolekcja lamp Medo doskonale sprawdzi się we wnętrzach biurowych.
Klasyczne oświetlenie jarzeniowe w biurach coraz częściej ustępuje miejsca bardziej designerskim lampom. 
Zobacz więcej....

Oświetlenie salonu z jadalnią. Jak uzyskać efekt spójności?

Oświetlenie salonu i jadalni spełnia nie tylko funkcje praktyczne. Doskonale sprawdza się również jako element dekoracyjny obydwu pomieszczeń.

Urządzenie salonu z jadalnią to temat trudny, nawet z punktu widzenia projektantów wnętrz. Jedno pomieszczenie powinno spełniać funkcję wypoczynkową i jadalną – warto więc oddzielić je od siebie. Z drugiej strony obydwa pomieszczenia powinny być urządzone w sposób spójny, a jadalnia powinna być kontynuacją salonu i odwrotnie. Za pomocą jakich trików projektanci wnętrz łączą design w salonie i jadalni? Kolor i oświetlenie salonu i jadalni to prosty i niedrogi sposób na urządzenie tego wnętrza.Zobacz więcej....

Lampy według własnego pomysłu FENDA MIX & MATCH

Dziś lampy to nie tylko źródło światła, to również element dekoracyjny, który wpływa na charakter wnętrza. Niezliczone wzory oświetlenia, kolory kloszy, różnorodność podstaw, które możemy wybrać z oferty lamp Spotline by SLV sprawiają, że lampy mogą być przysłowiową kropką nad „i” decydującą o stylu naszego mieszkania.Zobacz wiecej....

Poradnik Spotline

O tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełni światło, każdy z nas wie. Jest źródłem najważniejszych procesów życiowych. Jako mieszkańcy „ciemnej strefy” geograficznej większą część roku spędzamy w blasku lamp. Od światła zależy więc nie tylko nasz nastrój, ale także zdolność do pracy i efektywnego wypoczynku, dlatego tak ważne ma znaczenie dla nas prawidłowe oświetlenie naszego mieszkania.

Przy wyborze rodzaju lamp musimy wziąć pod uwagę upodobania oraz tryb życia domowników. Jedni lepiej się czują w pomieszczeniach bardzo jasnych, inni wolą półmrok i łagodne światło lampki punktowej. Innego oświetlenia wymagają osoby spędzające wiele godzin przy biurku – innego wypoczywający wieczorami na sofie.

Światło jest również elementem dekoracyjnym. Pomaga nam „stwarzać” przestrzeń, wydobywać odpowiednie walory wnętrza, a czasem nawet optycznie powiększać wnętrze. W mieszkaniu powinna panować harmonia pomiędzy rodzajami światła. W każdym pomieszczeniu powinno być kilka źródeł światła.

Obowiązkowe jest oczywiście oświetlenie ogólne (dzięki niemu możemy na przykład sprzątać po zmroku). Nie wystarczy jednak tylko górna lampa! Pokój dzienny powinniśmy wyposażyć także w dodatkowe punkty świetlne.

Pamiętajmy, że bardzo jasne, sztuczne światło pobudza do pracy i koncentracji. Natomiast przyciemnione sprzyja wypoczynkowi. Poza tym, im więcej źródeł światła, tym lepiej – wówczas mamy więcej możliwości kształtowania naszej wyjątkowej przestrzeni.

poradnik spotline

Spotline - technika świetlna - Wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: Velum Marketing

do góry